טניס: איתי ארנליב - מקום 5 בעולם

תאריך : 1/ 10/2015    נמרוד ביכלר- מאמן טניס

מחודש יוני ועד סוף ספטמבר יצא איתי ארנליב לסדרה של טורנירים בינלאומיים גדולים ברחבי העולם. את הטורנירים הוא התחיל כשהוא מדורג במקום ה 14- בעולם בדרג הקוואד, הוא השתפר מטורניר לטורניר והגיע לשיאו בשלושת הטורנירים האחרונים בהם השתתף: בטורניר ארה"ב הפתוח, בטורניר איל דה רה בצרפת ובטורניר סרדיניה הפתוח באיטליה.

בטורניר ארה"ב הפתוח ניצח בשמינית הגמר את טניסאי נבחרת בריטניה, אנטוני קוטריל שדורג במקום ה 8- בעולם בתוצאה 1:6 2:6 . בשלב רבע הגמר הפסיד למדורג 4 בעולם, הטניסאי המוביל של נבחרת בריטניה, אנדי לפת'ורן לאחר משחק ארוך וצמוד בתוצאה 7:5 6:4 .

בעקבות היכולת הטובה שהפגין בטורניר הגדול בארצות הברית, יצאנו מעודדים לטורנירים בצרפת ואיטליה.
בטורניר איל דה רה בצרפת, טורניר בו דורג רביעי לפני תחילת המשחקים, איתי זכה במקום הראשון לאחר שניצח ב"דרבי
ישראלי" בחצי הגמר את המדורג שני בטורניר ו 10- בעולם, שרגא וינברג בתוצאה 2:6 2:6 ובגמר גבר שוב, כמו בטורניר ארה"ב, על המדורג ראשון בטורניר ו 8- בעולם, אנטוני קוטריל הבריטי בתוצאה 3:6 1:6 . זו היתה זכיה ראשונה בקריירה של איתי בטורניר גדול מסדרת ITF1 , טורניר שמקנה ניקוד גבוה לדירוג העולמי, 315 נקודות ועליה מהמקום ה 14- למקום ה 9- בעולם.

מצרפת טסנו לסרדיניה שבאיטליה, ושם הצליח להמשיך במומנטום ובכושר המצוין ולזכות גם בטורניר זה. פעם נוספת גבר בחצי הגמר על המדורג שני בטורניר שרגא וינברג, הפעם לאחר משחק קשה יותר, בתוצאה 6:7 3:6 . במשחק הגמר התמודד לא רק נגד טניסאי ברמה גבוהה – אלברטו קוראדי האיטלקי, המדורג 12 בעולם אלא גם נגד קהל נלהב של עשרות צופים שבאו לעודד את הטניסאי המקומי, תושב העיר אלגרו בסרדיניה, שבה נערך הטורניר. המשחק התנהל בחום כבד, התעלה לרמה גבוהה ואיתי הצליח להתעלות ברגעים החשובים ולנצח 3:6 6:2 3:6 במשחק שארך שעתיים וחצי. גם טורניר סרדיניה הוא מסדרת ITF1 טניס איתי ארנליב - מקום 5 בעולם עם 315 נקודות לדירוג העולמי והפעם עליה מהמקום ה 9- למקום ה 5- בעולם בדרג הקוואד, מה שמהווה דירוג שיא של איתי עד היום.

בכדי לקבל את הכרטיס לריו יהייה חייב איתי להיות מדורג בין ה 12- הראשונים עד חודש מאי 2016 .
המטרה הבאה – להיכנס לרביעייה הראשונה בעולם – משימה קשה אבל עם עבודה קשה יוכל להשיג אותה.
עד סוף שנת 2015 ישתתפו טניסאי החוג באליפות ישראל ברעננה ובטורניר בית הלוחם באילת, שני הטורנירים יתקיימו במהלך חודש נובמבר. בהצלחה בהמשך לכולם.