אירוע השקת כרך שני

תאריך : 12/ 12/2018    

אירוע השקת כרך שני "סיפורי חיים של נכי צה"ל ומשפחותיהם" התקיים אמש באולם המופעים.

המיזם החברתי הזה, הוא כולו פרי יוזמה ורוח התנדבות של חברי הבית לבית הלוחם כמחווה של תרומה לקהילה. הוגי ומובילי המיזם -ד"ר ישראל הירש, ד"ר גדעון שחר, תת אלוף במיל יהודה בר, עופר אייזנברג ויגאל פריימן, פנו לעזרתם של חברי בית נוספים, שנענו איש איש בתחומו, בהתנדבות גם הם, לסייע בהפקת סיפורם של הנכים שלא היה ביכולתם לעשות זאת באופן עצמאי בשל נכותם:

מיזם סיפורי החיים של חברי בית הלוחם ת"א – מיזם שבא להדגיש את סיפורם של נכי צה"ל מתוך ראייה משפחתית רחבה - שהושק לפני לא יותר משנה, לא רק שהספיק להניב אסופה ראשונה עוד בחודש מאי, אלא כבר צמח והתרחב לאסופה דיגיטלית שניה, עוד בטרם הסתיימה השנה.

שתי האסופות הללו, כוללות את סיפורי חייהם של חברי הבית ומשפחותיהם שנענו לקריאה להעלות את סיפורם על הכתב, את קורותיהם האישיים, הפרטיים, לצד התנסויותיהם השזורות בתולדות המדינה והחברה הישראלית. והנה, הפרטי מתערבב בציבורי, והציבורי מהול בפרטי.

שתי האסופות, פרי השנה הראשונה, הן רק שתי הסנוניות הראשונות בשורה ארוכה של אסופות לעתיד לבוא.

במסגרת האירוע התקיימה הרצאה של: יואב רגב, בנה של חנה בוכמן-רגב ז"ל , נכת צה"ל, חברת קיבוץ רבדים שבגוש עציון, שנפצעה במתקפה הראשונה. חנה בוכמן-רגב היתה חברת בית הלוחם ת"א. היא הלכה לעולמה בשנת 2014
הרצאתו של יואב רגב עסקה בנושא: "נשים בתש"ח".

אתנחתאות מוסיקליות התבצעו על ידי "אורנה וחברים" בניהולו המוסיקלי של יאיר סתוי.

תודות:

תודות לכל השותפים שלנו לפרוייקט המיוחד הזה אשר פעלו בהתנדבות מלאה והגשימו חזון שהוליד בסופו של דבר מקבץ נאה ומיוחד של "סיפורי חיים של נכי צה"ל ומשפחותיהם"
תודות למנכ"ל הארגון מר חיים רונן אשר תמך בפרוייקט מתחילת דרכו ואף נתן אפשרות לחשיפתו בפני בתי הלוחם של הארגון.
תודות ליועצות המשפטיות: תמר חיימוביץ ,מעין רוסמן, אורית מייזליק
תודות גם ללהקת אורנה וחברים בניהולם של אורנה זוהר ויאיר סתווי שתמיד שמחים לשתף פעולה , ובהתנדבות,
תודה לצלם הוידאו: יעקב קציר.

הפקה: אגף חברה ותרבות.