חברה ותרבות מועדון הוותיקים

ביטאון הלוחם
ביטאון הבית

מוזמנים לצפות בגיליון האחרון של הביטאון

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לאירגון
תרמו לארגון נכי צה"ל
ארגון נכי צה״ל
בואו עשו לנו לייק בפייסבוק

המועדון משמש מקום מפגש למאות חברים וחברות ומהווה מסגרת קבועה ותומכת הכוללת פעילות העשרה חברתית ותרבותית. החברים במועדון נהנים מהרצאות, מופעים, אירועים, טיולים ונופשונים.

החברות והפעילות במועדון פתוחות לכל חבר מגיל 55 שנים ומעלה ואינן כרוכות בתשלום, למעט אירועים, הצגות ומופעים, טיולים ונופשונים. לחברות במועדון נדרש רישום מוקדם במחלקת חברים  (ללא עלות).

הפעילות מתקיימת בשלושה מישורים:

פעילות חברתית – הפעילות החברתית מתקיימת במועדון החברים בקומה א’ וכוללת: משחקי ברידג’, צפייה בתוכניות טלוויזיה, גלישה באינטרנט במחשב ופתרון תשבצים.

פעילות העשרה – החברים נהנים מהרצאות במגוון רחב של נושאים, כגון: פוליטיקה, אקטואליה, היסטוריה, צבא וביטחון, כלכלה, רפואה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות, קולנוע, אמנות, מוסיקה ועוד.

פעילות פנאי – עבור החברים מתוכננים טיולים מגוונים ונופשים.

 


מידע מפורט על תכנית ההרצאות:

יום שני 3.8.20 | 10:30

גילה באומן – לטייל עם הסולטנים בקושטא

חייו ופועלו של הסולטן סולימאן המפואר על הרקע של העיר איסטנבול, תקופתו מאז התהפוכות והשפעת שלטונו על ארץ ישראל.

הצטרפות לאירוע דרך ה- ZOOM לחץ כאן >


יום שלישי 4.8.20 | 10:30

סטפן דויטש – “טייקונים יהודים ששינו את פני ההיסטוריה:

שושלת גוגנהיים—מהשתלטות על שוק המתכות העולמי להקמת מוזיאון האומנות המודרנית היפה ביותר בעולם” (חלק א’: ההתעשרות)

שלושת המוזיאונים לאומנות מודרנית היפים ביותר בעולם (בניו-יורק, בוונציה ובבילבאו, ספרד) הנם ע”ש גוגנהיים. מעטים יודעים היום שמאחוריהם, ומאחורי הקמת מדעי התעופה והחלל בארה”ב, כמו גם מאחורי הטיפוח של אנשי מדע ורוח צעירים וגאוניים בכל העולם, עומד העושר של משפחת גוגנהיים, שהפכה תוך שני דורות ממשפחת מהגרים יהודים עניים משווייץ למשפחה השולטת על 75% משוק המתכות העולמי ולמשפחה היהודית העשירה ביותר בכל הזמנים.

הצטרפות לאירוע דרך ה- ZOOM לחץ כאן >


יום רביעי 5.8.20 | 10:30

גיל רביבו – תוכנית הסיפוח ביהודה והשומרון

אנו בעשור שבו המערכת האזורית נאבקת על דמותו של המזרח התיכון. בהרצאה נעמוד מקרוב על האיומים. מפת ההזדמנויות האינטרסים של המעצמות למזרח תיכון יציב וממנו הסדר העולמי שטראמפ רוצה לכונן במדינות הסיניות המתונות ובכללן גם הסיפור הישראלי פלסטיני.

הצטרפות לאירוע דרך ה- ZOOM לחץ כאן >

 

יום חמישי 6.8.20 | 10:30

מועדון הסרט – לזרום עם זה (איטליה 2017; 99 דק’)

השחקן האיטלקי הבלתי נלאה טוני סרבילו (יפה לנצח, גומורה) מגלם את איליה, פסיכיאטר יהודי שכיאה לעיסוקו ומוצאו חי חיים אינטלקטואלים סגפנים, שהאינטראקציה האנושית שלו מסתכמת ביחסי פסיכיאטר-פציינט. לאחר בדיקה רפואית מדאיגה איליה מבין שהגזים עם הניוון הפיסי ומחליט לחזור לכושר. כאן נכנסת לחייו מאמנת אישית קשוחה בשם קלודיה שתנער את חייו היטב. קומדיה איטלקית שנונה שלא חוסכת בבדיחות סלפסטיק, ומהווה מחווה לגדולי הקומיקאים היהודים לדורותיהם מהאחים מרקס דרך וודי אלן ועד האחים כהן.


יום שני 10.8.20| 10:30

מועדון הסרט – המורה לאנגלית (ישראל 2019; 116 דק’)

רייצ׳ל, צעירה אנגליה, מגוייסת על ידי המוסד כשהיא שוהה בארץ לגמרי במקרה, ונשלחת למשימה ארוכת טווח באיראן. הכיסוי שלה: מורה לאנגלית בביה״ס לשפות. למרות קשרה הקלוש לישראל, רייצ׳ל נעלמת לתוך החיים החדשים שלה תוך שהיא מבצעת מידי פעם משימות בשביל המוסד שקשורות בסיכול תכניות הגרעין האיראניות. כשתומאס, המפעיל של רייצ’ל ומי שלקח אותה תחת חסותו, מגלה שהיא התחילה לנהל רומן עם איש עסקים איראני – האיזון העדין בין חייה האישיים והמקצועיים מתחיל להתערער…


יום שלישי 11.8.20 | 10:30

שמואל אייל- דב יוסף ומשטר ה”צנע”

דור שלם קילל את דב יוסף, אך פעילותו הייתה אחד ההישגים הגדולים ביותר בתקופה של קליטת העלייה והנחת היסודות לישראל. 

 

יום רביעי 12.8.20| 10:30

גיא באום- מיירלינג- עיבוד הבלט הפרובוקטיבי לטרגדיה של משפחת המלוכה האוסטרו הונגרית

“מיירלינג” – יצירת המופת של הבלט המלכותי של לונדון, אשר מספרת את הטרגדיה של הנסיך רודולף – יורש העצר של האימפריה האוסטרו-הונגרית.

 

יום חמישי 13.8.20 | 10:30

יריב פלד- אקטואליה על סדר היום המדיני בטחוני

על סיכוי האפשרות להסלמה לאורך הגבול בין ישראל ללבנון, על הגורמים לה ועל תרחישי הייחוס שנבנו בצה”ל ובמערכת הביטחון בעניין זה.

 

חברים יקרים,

הרצאות גילאון מוגבלות ל – 10 איש בלבד ועל בסיס מקום פנוי.
בימים מיוחדים אלו אנו מנגישים לכם את הפעילות התרבותית עד הבית באפליקציית ZOOM. הצטרפו אלינו ותהנו ביחד איתנו מפעילות תרבותית עשירה עד הכורסא בסלון!
לפרטים נוספים אגף תרבות: 03-6461636/42

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שמואל ברקאי 49, אפקה, (בית הלוחם) תל־אביב , ת.ד. 39262
03-6461633/96
03-6416632
צור קשר