חדשות בית הלוחם

בואו עשו לנו לייק בפייסבוק

תערוכת ציור ופיסול – יורם דרורי

16 פברואר

אמן רב תחומי בינלאומי

יורם דרורי (60) אמן רב תחומי, לשעבר חבר קיבוץ "עין כרמל" סיים את שירותו הצבאי בנח"ל. ב 10 ביוני 1982 בשבוע הראשון של מלחמת שלום הגליל הראשונה, היה מעורב בתקרית אש כוחותינו שבה מבנה של ארבעה מטוסי פנטום של חיל האוויר הישראלי הפציץ בטעות את השיירה של הגדוד שלו 931 מחטיבת הנח"ל. בהפצצה נהרגו עשרות חיילים ומאות נפצעו. זו הייתה תקרית "אש כוחותינו על כוחותינו", החמורה ביותר בתולדות צה"ל. יורם אובחן ומוכר כפוסט טראומתי .PTSD

כתוצאה ממקרה זה החליט יורם לעזוב את הקיבוץ ולהגר לחו"ל, שם הוא פיתח את החוש האומנותי שהיה טמון בו והתקדם בהצלחה בגרמניה, הולנד, וארצות הברית. באירלנד נישא והקים בית ומשפחה וחי את רוב זמנו ביצירתיות בלתי מתפשרת. הוא זכה בפרסים רבים והפך לאמן בעל שם.

בעיר גלווי (Galway) שבאירלנד הקים בית ספר לאומנויות בסגנון התרבות "הקלטי" האירי וזכה לשבחים ותלמידים רבים. הוא הופיע בתכנית טלוויזיה והיה מוזמן לראיונות בתכניות הרדיו השונות. בשנים האחרונות התמחה יורם בפיסול ובציור פרוטרטים של אישים ידועים וחשובים בהיסטוריה האירית בעת האחרונה שהובילו לחלוקתה ולבסוף לעצמאותה של אירלנד בשנת 1922.
רוב עבודותיו מוצגות במוזיאונים, גלריות, אולמי קונצרטים וכן גם בספרייה הלאומית בעיר בלפאסט שבצפון אירלנד.

בשנת 2019 חזר יורם לארץ והמשיך לעבוד וליצור אומנויות. הוא מתגורר בקריית אונו ומקבל סיוע נרחב בתחום עיסוקיו האומנותיים תודות לראש עיריית קריית אונו, מר ישראל גל. יורם קשר את עצמו ביום יום לסדנת השיקום "שלהבת" בגני תקווה. בארץ הוא תרם מכישרונו ומניסיונו בסדרת הרצאות בפני מורים וסטודנטים במחלקה הפלסטית באקדמיה לאומנות "בצלאל" בירושלים.
באוקטובר 2021 הצטרף יורם לבית הלוחם ת"א בו הוא פעיל בקבוצת אחיעד (פוסט טראומה) הוא נהנה מהפעילויות הייחודיות, מהגיבוש החברתי ומהחיבוק הניתנים לו במסגרת קבוצה זו.

בתערוכה זו יורם מציג עבודות אומנות בשלל תחומים כגון, פיסול וגילוף בסוגי עץ שונים, יציקות פוליאסטר, פיסול ב"קלקר" וחימר עם כיסוי ברונזה, חריטת פרויקטים מסובכים בעץ וכן גם ציורים בשמן ופסטל. ראשו תמיד פתוח לרעיונות חדשים ואין לו סוף לתוכניות עשייה עתידיים ולחומרי הגלם שבהם יש לו את הרצון לקחת חלק ולהמשיך הלאה ליצור עוד ועוד ולתת לאחרים גם ליהנות ללא כוונה להפסיק, כי עבורו זו תורת חיים ולנפש מרפא הכרחי כל עוד הוא נוכח.

עוד על עבודותיו של יורם ניתן למצוא דרך האינטרנט: YORAM DRORI IRELAND
ניתן לרכוש העתק של הציורים עם מסגרת בשלוש מידות שונות.
ליצירת קשר עם יורם: 050-7663291

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שמואל ברקאי 49, אפקה, (בית הלוחם) תל־אביב , ת.ד. 39262
03-6461633/96
03-6416632